Przedmiotowe systemy
PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO - klasy 7 - 8
1. Założenia ogólne: Ocenie podlegają wiadomości , umiejętności oraz aktywność.
2. Ocenianie:
2.1. Sprawdziany rozdziałowe
2.2. Kartkówki
2.3. Odpowiedzi ustne: odpowiedź z lekcji, dialog, opowiadanie, opis, itp.
2.4. Prezentacje, projekty, wypracowania
2.5. Zadania domowe - są obowiązkowe. Nauczyciel może ocenić je plusem pisywanym do aktywności lub oceną za zadanie domowe. Uczeń może raz w semestrze zgłosić brak zadania domowego, który jest odnotowywany w e-dzienniku i fakt ten nie ma wpływu na ocenę. Kolejny brak zadania skutkuje wpisaniem oceny ndst. Zadania z określoną datą, które zapowiadane są z wyprzedzeniem np. tygodniowym, miesięcznym nalezy oddać w ustalonym terminie. Jeśeli uczeń nie przyniesie zadania w zapowiedzianym terminie, w dzienniku wpisuje sie liczbę 0 , co oznacza, że pracę należy oddać niezwłocznie na następnej lekcji. W przeciwnym razie uczeń otzrymuje ocenę ndst.
2.6. Ocena aktywności (każdy uczeń przynajmniej raz w semestrze otrzymuje ocenę z aktywności): otrzymanie oceny cząstkowej jak i również zbieranie plusów lub minusów. 6 znaków „+” oznacza ocenę cząstkową 6/5 + ocena bdb/ 4 + ocena db/ 3+ ocena dst/ 2,1 + ocena dop. Sześć znaków „-” oznacza ocenę cząstkową 1. Znaki + są zliczane semestralnie w dzienniku elektronicznym i oznaczone kategorią Aktywność - ilość plusów (waga 0). Kiedy pojawia się ocena z aktywności wpisuje się ja wtedy z wagą 2.
2.7. Premiowane miejsce w konkursach (ocena 6 lub 5)
3. Prawa ucznia:
3.1. Uczeń może być nieprzygotowany do lekcji dwa razy w semestrze – zgłasza to nauczycielowi po sprawdzeniu obecności na początku lekcji, za wyjątkiem zapowiedzianych wcześniej form sprawdzenia wiedzy.
3.2. W ciągu dwóch tygodni od otrzymania oceny uczeń może poprawić ocenę.
3.3. Po dłuższej nieobecności uczeń może nie odpowiadać lub nie pisać testu z materiału na którym był nieobecny, zaległości zobowiązany jest nadrobić w ciągu tygodnia.
4. Obowiązki ucznia:
4.1. Uczeń zobowiązany jest przynosić na każdą lekcję podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy.
4.2. Uczeń systematycznie przygotowuje się do lekcji (w tym posiada materiały niezbędne do zajęć tj. klej, nożyczki, zakreślacz.
4.3. Uczeń wkleja dodatkowe materiały lekcyjne do zeszytu przedmiotowego.
4.4. Uczeń powinien uzupełnić brakujące oceny ze sprawdzianów i kartkówek oraz innych form po ustaleniu terminu z nauczycielem.
Opracowała mgr Alina Witosza