Strona główna
„Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski”
- Poniżej zamieszczamy link do protokołu z wynikami głosowania nad Projektami PSBO
- W dniu 12 kwietnia 2023 r. Szkolna Komisja przeanalizowała i oceniła zgłoszone przez uczniów Projekty PSBO.
Lista_zaakceptowanych_Projektow_do_glosowania.pdf
- Program Pszczyń
Półkolonie 2023
Czas trwania tegorocznych półkolonii w naszej szkole: od 10 do 14 lipca.
W planie półkolonii przewidziano:
- Przez cały czas trwania turnusu - Realizacja tematyki programu profilaktycznego.
- Dzień 1 - 10 lipca – Na sportowo – piknikowo. Zabawy integracyjne na podwórku szkolnym: zabawy na dmuchańcu
23 czerwca - zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Tegoroczne zakończenie roku szkolnego tradycyjnie miało charakter uroczystej akademii kończącej rok szkolny. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie. Uroczystość przygotowała klasa VIII, kończąca edukację w Szkole Podstawowej w Rudołtowicach.
W sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni przez ósmoklasistów goście: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz rodzice.
17 CZERWCA – ZAJĘCIA „JESTEM KREATYWNY, SPRAWNY, SPOSTRZEGAWCZY”.
W sobotę 17 czerwca nasi uczniowie przyszli do szkoły, jednak w tym dniu nie odbywały się tradycyjne lekcje. Dzieci i młodzież spędzili przedpołudnie na zajęciach „Jestem kreatywny, sprawny, spostrzegawczy”. Na przygotowanych przez nauczycieli stanowiskach rozwiązywali zagadki i zadania logiczne, rozwijali wyobraźnię w zadaniach kreatywnych i mogli sprawdzić swe umiejętności na sprawnościowym torze przeszkód. Za wykonane zadanie otrzymywali pieczątki. Na koniec na zebranych czekała niespodzianka – seans filmowy. Opr. S. Kościelny
16 czerwca – wyjazd integracyjny do Ogrodów „Kapias” w Goczałkowicach-Zdroju.
Uczniowie klasy V wybrali się z wychowawczynią p. S. Kościelny i p. B. Włoch na wycieczkę do pokazowych ogrodów „Kapias” w Goczałkowicach-Zdroju. W ten sposób zrealizowali ideę Dnia Pustej Klasy – wyjazd był połączeniem zajęć przyrodniczych i wychowawczych. Głównym celem była integracja zespołu klasowego i uwrażliwienie na estetyczne walory przyrody.
Pszczyńska Spartakiada Młodzieży 2023
Dnia 07.06.2023 r. na Stadionie Miejskim im. Józefa Larysza w Pszczynie odbyła się Spartakiada lekkoatletyczna dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowała grupa 28 uczniów.
Uczniowie prezentowali się w poszczególnych konkurencjach: bieg na 60m, 300m, 600/1000, rzut piłeczką palantową, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 10x50 dla uczniów klas IV i III i sztafeta 4x200m dla klas VIII. W zawodach wzięło udział 18 szkół z gminy Pszczyna. Rywalizacja uczniów była bardzo zacięta, z naszej szkoły Patryk Dzida – zajął II miejsce w skoku w dal. Gratulacje!!!
„Dzień bez plecaka”
1 czerwca w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany „ Dzień bez plecaka”. Uczniowie wykazali się ogromnym poczuciem humoru i pomysłowością, zastępując plecak np. poszewką, walizką, koszykiem czy skrzynką po narzędziach. Celem takiego dnia była dobra zabawa, integrowanie szkolnej społeczności oraz rozluźnienie szkolnej atmosfery.
Gminny Konkurs Matematyczny "Sowa Mądra Głowa z księżną Daisy".
W dniu 6 czerwca 2023 r. nasza szkoła kolejny raz zorganizowała Gminny Konkurs Matematyczny "Sowa Mądra Głowa z księżną Daisy". W konkursie udział wzięło 16 uczniów klas III. Do konkursu stanęli uczniowie z:
- ZSP w Ćwiklicach,
- ZSP w Czarkowie,
- ZSP w Studzionce,
- ZSP w Studzienicach,
- ZSP w Jan
Aktywna przerwa
W naszej szkole przerwy spędzamy aktywnie:)
Projekty geograficzne klasy V
Nauka geografii stwarza wiele możliwości do tego, by rozwijać różne talenty - również te techniczno-konstrukcyjne. Nasi piątoklasiści w ramach pracy zwieńczającej poznawanie działu “Wyżyny Polski”, wykonali makiety, obrazujące charakterystyczne dla danej wyżyny cechy krajobrazu. Uczniowie zaprojektowali i wykonali różne wersje jaskiń i szybów kopalnianych, nie zapominając przy tym o opisie poszczególnych ich elementów. Wśród projektów pojawiła się również makieta stworzona w Minecrafcie. Kreatywność naszych uczniów jest imponująca! Opr. Elżbieta Konieczny
Egzamin uczniów klasy 8
"Niech moc będzie z Wami"
Z okazji tegorocznego egzaminu klasa siódma przygotowała dla swoich starszych kolegów kilka miłych niespodzianek.
Dzień przed egzaminem ósmoklasiści otrzymali "lizaczki motywaczki" jako jedno z ostatnich zadań przed wielkim sprawdzianem. Młodzież miała się przekonać, że po superkwaśnym smaku stresu przychodzi słodki smak zwycięstwa :)
Program PAH „Godziny wychowawcze ze światem” w klasie VI
Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku, nasi szóstoklasiści mieli okazję brać udział w bardzo ciekawym programie z zakresu edukacji globalnej. Program „Godziny wychowawcze ze światem” składał się z 8 lekcji, które klasa realizowała podczas zajęć rozwijających z geografii. Uczniowie zgłębiali takie zagadnienia jak: nierówności na świecie (ekonomiczne, problem dostępu do wody), niesprawiedliwy handel (na podstawie podziału zysków przy sprzedaży koszulki), różne perspektywy podejścia do „odkrycia” Ameryki przez Europejczyków, przywileje związane z kolorem skóry oraz problem odpowiedniego udzielania pomocy podczas klęsk żywiołowych. Podczas zajęć wywiązało się wiele ciekawych dyskusji, a uczniowie dzielili się bardzo dojrzałymi spostrzeżeniami.
Konkurs Przyrodniczy dla klas II i III „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”.
15 maja 2023 r. w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach odbył się Konkurs Przyrodniczy dla klas II i III „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Studzienicach oraz Nadleśnictwo Kobiór. W konkursie wzięło udział 9 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III Filip Kawecki oraz Mateusz Wyrobek. Uczniowie mieli do rozwiązania pięć zestawów zadań przyrodniczych. Drużyna z naszej szkoły świetnie się zaprezentowała zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Opr. D. Psik
"Dźwięczna lekcja fizyki".
Na lekcji fizyki klasa VIII wykonywała doświadczenie z użyciem bezprzewodowego czujnika dźwięku oraz tabletu - zakupionych w ramach "Laboratoriów przyszłości".
Młodzież obserwowała oraz wyciągała wnioski jaka jest różnica na wykresie dźwięku na oscyloskopie w przypadku kiedy dźwięk jest głośny i cichy oraz wysoki i niski.
Działania Koła przyrodniczego „Co piszczy w trawie?”
Uczniowie klas IV – VI od września mają okazję brać udział w zajęciach Koła Przyrodniczego, które działa w naszej szkole w ramach współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Dzieci zgłębiają tam tajemnice lasów, łąk i parków wokół swojej miejscowości. Obserwują, badają, ale przede wszystkim świetnie się bawią w kontakcie z przyrodą. Zajęcia przez całą jesień miały charakter terenowy, zimą w związku z pogorszeniem się warunków pogodowych, częściej odbywały się w klasie. Jedną z głównych atrakcji koła była realizacja projektu edukacyjnego “Być jak Ignacy. Zostań ambasadorem nauki”, gdzie pod czujnym okiem Ignacego Łukasiewicza uczniowie odkrywają tajemnice poszczególnych dziedzin nauki i poznają kolejnych polskich naukowców. Jednym z nich był Mikołaj Kopernik, dzięki któremu młodzi przyrodnicy przyjrzeli się bliżej gwiazdom i innym ciałom niebieskim, poznali treść te
Tydzień z Profilaktyką '"Różni ale równi".
W ostatnim tygodniu kwietnia w Naszej Szkole obchodziliśmy Tydzień z Profilaktyką pod hasłem "Różni ale równi". W każdej klasie panie pedagog prowadziły zajęcia dotyczące niepełnosprawności. Temat trudny, ale bardzo potrzebny". Uczniowie wspólnie opracowywali pomysły, w jaki sposób możemy pomagać ludziom z niepełnosprawnościami. Na korytarzu ochotnicy mogli przejść po ścieżce sensorycznej. Został zorganizowany konkurs profilaktyczny "Różni ale równi", mający na celu zwrócenie uwagi na odmienności wśród dzieci i młodzieży dotyczących niepełnosprawności, szczególnie tych z którymi obcujemy każdego dnia. Praca konkursowa dotyczyła stworzenia przepisu na danie z cech osobowości oraz zachowań, które są pomocne w zacieraniu różnic i pomaganiu w byciu równymi. Ostatniego dnia Tygodnia z Profilaktyką nauczyciele i pracownicy Szkoły przygotowali słodki kiermasz, którego dochód będzie przeznaczon
Czwórbój lekkoatletyczny
Dnia 9 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach: czwórboju lekkoatletycznego, które miały miejsce na Stadionie Miejskim w Pszczynie. Chłopcy musieli zmierzyć się w 4 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 1000m. Rywalizacja między zawodnikami była bardzo zacięta. Wszyscy startujący godnie reprezentowali naszą szkołę. W zawodach brało udział 11 szkół z gminy Pszczyna.
"Piknik z książką"
W związku z udziałem naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, w sobotę 6 maja, zorganizowaliśmy imprezę, której głównymi bohaterami były … książki. Uczniowie w kilkuosobowych zespołach przemieszczali się po szkole i w różnych jej zakamarkach znajdowali przygotowane przez nauczycieli misje i zagadki, które nawiązywały do czytelnictwa. Była również okazja do wykonania własnego arkusza papieru czerpanego, zakładki do książki metodą decoupage, łamanie szyfru “książkowego” oraz mini-kurs kaligrafii. Każda osoba miała okazję również wypożyczyć nowości książkowe zakupione dzięki dofinansowaniu z rządowego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Część piknikowa, ze względu na warunki pogodowe, musiała się niestety odbyć na korytarzu szkolnym. Jednak nie było to przeszkodą do tego, aby rozłożyć na podłodze koce i spędzić miło czas na pogawędkach i jedzeniu smakołyków pikni
Wyjazd klas I - III do Multikina
Dnia 20 kwietnia uczniowie klas I – III wyjechali do Multikina w Czechowicach – Dziedzicach na kolejną „Lekcję w kinie”. Celem zajęć było pokazanie dzieciom, czym jest reklama i zwrócenie uwagi w jaki sposób różni się ona od rzeczywistości. Dzieci przekonały się, że nie należy jej traktować dosłownie, być ostrożnym oglądając ją i nie wierzyć we wszystko, co w niej zobaczą. W czasie lekcji uczniowie poznali reklamy, z których można dowiedzieć się czegoś ważnego, czyli np. kampanię społeczną. Następnie wzięli udział w projekcji filmu „Kosmiczna przygoda Alana”. Opowiadał on o przyjaźni, współdziałaniu oraz uczył jak ważne jest szczere i otwarte mówienie o uczuciach. Był to pełen humoru film o wartkiej i wciągającej akcji. Po zakończonej projekcji w dobrym nastroju wróciliśmy do szkoły. Wspólne wyjazdy, to świetna okazja do integracji grup klasowych, nauki kulturalnego zachowania s
4 maja - wycieczka klas 4-6
Uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli udałi się na wycieczkę do Chorzowa i Katowic.
Pierwszym punktem programu były dwugodzinne zajęcia w Planetarium śląskim w Chorzowie. Uczniowie obejrzeli wykład pt.: "Cztery pory roku".
Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu? Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? Znaleźli odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium. Uczestnicy wyruszyli w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Poszerzyli swą wiedzę o takie zagadnienia jak: orientacja na sferze niebieskiej – kierunki świata, gwiazdy i gwiazdozbiory, model geocentryczny budowy świata a teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika, a także ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy) i ruch obiegowy Ziemi (zmiany pór roku).
Aktualny czas
Sobota 05.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych